Chrzest Święty

Chrzest Święty zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy, przynosząc odpowiednie dokumenty, tj.:

Odpis aktu urodzenia z USC.

Dane osobowe rodziców i chrzestnych.

Chrzestni, którzy są spoza naszej parafii powinni dostarczyć ze swojej kancelarii parafialnej zaświadczenie potwierdzające, że mogą pełnić tę zaszczytną funkcję matki bądź ojca chrzestnego.

Jeżeli rodzice dziecka mieszkają na terenie innej parafii to można zapisać dziecko do Chrztu Świętego, ale za pisemną zgodą Księdza Proboszcza parafii, w której mieszkają rodzice.

Zapisywać do Chrztu Świętego dziecko mogą tylko rodzice lub jedno z nich.

Przy wyborze imienia dziecka kierujmy się imionami świętych i błogosławionych Kościoła Rzymskokatolickiego.

Pamiątką Chrztu Świętego jest świeca chrzcielna i biała szata, na której można wyszyć imię dziecka i datę Chrztu Świętego.

Pamiętajmy o rocznicach Chrztu Świętego. Godnym polecenia jest zamówienie Mszy Świętej i przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej, w dniu rocznicy przyjęcia tegoż Sakramentu, włączającego nasze dziecko do wspólnoty Kościoła.